Na druženje sa učesnicima kampa Deki5 u Australiji, koji je planiran da se održi u Melburnu (od 16. do 18. januara), Brizbejnu (od 20. do 22. januara) i Sidneju (od 23. do 25. januara) Dejan Stanković iz Beograda neće putovati sam. Specijalan gost biće mu poznati TV voditelj – Ivan Ivanović.
– Neke fudbalske lekcije sam propustio u detinjstvu, pa je to bio glavni razlog što sam prihvatio poziv I Dekijev predlog da mu se pridružim u timu koji putuje u Australiju –počinje priču Ivanović.
– I, da budem iskren, nisam veliki optimist da od mene može da se napravi fudbaler, kakav-takav. Ali, ako to neko može da uradi, onda je to Deki i njegov trenerski tim.
Ivanović je proteklog leta pomno pratio šta je sve Fudbalski kamp „Deki 5“ ponudio deci na Zlatiboru
– Impresivno! To je moj najkraći i jedini opravdani komentar na slike I snimke koje su preplavile medije i društvene mreže sa Dekijevog kampa – podvukao je Ivanović.
Poznanstvo i kontakt sa Dekijem traju već godinama.
– Zvučaće možda malo izlizano, ovog puta ipak neću mariti za „umetnički dojam“ pa ću zaista iskreno da konstatujem – privilegija je poznavati Dekija. Jedna strana medalje je njegova sportska karijera. A tu je Deki, bar tako kažu činjenice – najtrofejniji srpski fudbaler. Osvojio je sve na terenu, a ume da osvaja i van njega. Stil sa kojim je nosio i nosi svoju popularnost zaslužuje divljenje. U društvu, a često sam imao priliku da budem blizu njega, slava ostaje negde izvan mesta gde se nalazimo. I Deki postaje jedan od nas, kao da sam rastao i odrastao sa njim. Da ne preteram, a mogao bih, zaključiću konstatacijom da sam sa velikim zadovoljstvom prihvatio poziv da budem deo njegovog tima koji će da putuje u Australiju.
Uloga u timu, otkriva Ivan, još nije precizirana.
– Znate ono kad fudbaleri kažu „ako treba, biću i golman, samo da pobedimo“. E sad, neće biti dobro da ja budem „čuvar bilo koje mreže“, ali šalu na stranu, hoću da sve svoje sposobnosti stavim Dekiju na raspolaganje. I neka on odluči gde sam mu najpotrebniji.
Na pitanje šta da naši ljudi u Australiji očekuju od dolaska Ivana Ivanovića, popularni vodtelj kaže:
– To je pitanje za „selektora“ Stankovića. Pokušaću da ponesem delić Beograda, Srbije, nešto što ljudima u Australiji najviše treba. Potrudiću se i, nadam se da to umem, da ih malo razveselim, razonodim, nasmejem. Naravno, sve u dogovoru sa „selektorom Stankovićem“.
